راهنمای ارسال مقاله 

  سامانه یکپارچه نشریات علمی "سیناوب" تحت وب بوده و پژوهشگران می‌توانند مقالات خود را  به صورت آنلاین ارسال کنند. تمامی اطلاعات مربوط به نشریاه شامل متن کامل مقالات، اطلاعات مربوط به مدیر مسئول، سردبیر و اعضای هیأت تحریریه و همچنین راهنمای نویسندگان از طریق این سیستم قابل دسترسی است.

ورود به سیستم

برای ورود به سیستم تکمیل فرم ثبت نام  الزامی است.

برای ثبت نام در سیستم  مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

ابتدا روی لینک مجله مورد نظر کلیک کنید. سایت مجلات به دو زبان فارسی و انگلیسی طراحی شده است. پس از انتخاب زبان مجله(ترجیحاً زبان فارسی)، روی گزینه ثبت‌نام کلیک و فرم مربوطه را به دقت تکمیل کنید. تکمیل مواردی که با ستاره مشخص شده، الزامی است. اطلاعات کامل خود را ترجیحاً به زبان فارسی وارد کنید.

آدرس ایمیل خود را به دقت وارد کنید . از این پس از طریق همین آدرس با شما تماس گرفته خواهد شد. پس از تکمیل و ارسال فرم ثبت نام، نام کاربری و کلمه عبور به آدرس ایمیل شما ارسال می‌شود.  برای ادامه کار، با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور وارد سیستم شوید. پس از ورود به سیستم، کلمه عبور را تغییر دهید. یادآور می‌شود امکان تغییر نام کاربری وجود ندارد.

در صورت فراموشی کلمه عبور، آدرس ایمیل خود را در بخش مربوطه وارد کنید. کلمه عبور جدید به آدرس شما ارسال می‌شود. توصیه می‌شود پس از وارد شدن به سیستم، کلمه عبور خود را تغییر دهید.

نام کاربری و کلمه عبور خود را در اختیار دیگران قرار ندهید. مسئولیت ورود درست اطلاعات بر عهده شماست. برای تغییر مشخصات و یا آدرس خود روی لینک مشاهده اطلاعات شخصی کلیک کنید.

 صفحه اختصاصی نویسنده

سیستم نشریات علمی دانشگاه برای استفاده نویسندگان دارای امکانات و قابلیتهای زیر است:

ارسال مقالات جدید: در این بخش امکان ارسال مقاله جدید و تکمیل اطلاعات مقالات ارسال شده وجود دارد. برای ارسال مقاله جدید تکمیل فرم ثبت‌نام و همچنین تکمیل اطلاعات فرم ارسال مقاله، الزامی است. چگونگی ثبت نام در سیستم و ارسال مقاله در ادامه آمده است.

مقالات نیازمند بازنگری: در این بخش مقالاتی که مورد پذیرش قرار گرفته است و نیازمند بازنگری یا در حال بازنگری است نمایش داده می‎‌شود. در این بخش همچنین فهرست مقالاتی که به هر دلیل در بازه زمانی یک ماهه بازنگری نشده و از سیستم حذف شده است نمایش داده می‌شود. مشاهده آخرین وضعیت مقالاتی که به وسیله هیأت تحریریه پذیرفته شده  و نیازمند بازنگری و انجام اصلاحات است در این قسمت امکان‌پذیر می‌باشد. لازم به ذکر است مقالاتی که به هر دلیل در موعد مقرر بازنگری نشوند از سیستم حذف می‌شوند و در صورت تمایل این امکان وجود دارد تا مچدداً برای مجله ارسال شود.

مقالات تکمیل شده: در این بخش مقالات آماده انتشار و همچنین مقالاتی که بررسی آن با درخواست نویسنده لغو شده و همچنین مقالاتی که از طریق فراخوان ارسال شده است نمایش داده می‌شود.

پس از ورود به سیستم برای دسترسی به امکانات آن روی لینک مربوط به صفحه شخصی، کلیک کنید.

  ارسال مقاله جدید

برای ارسال مقاله جدید، تکمیل  اطلاعات زیر الزامی است:

-         انتخاب نوع مقاله: (مقاله مستقل، طرح پژوهشی، مقاله مروری و ...)

-         وارد کردن عنوان: عنوان کوتاه نیز باید در قسمت مربوطه وارد شود.

-         اضافه کردن اطلاعات نویسنده (نویسندگان):  در صورتی که مقاله بیش از یک نویسنده دارد، اطلاعات کامل نویسنده را در بخش مربوطه وارد کنید. در صورتی که یکی از این نویسندگان به عنوان نویسنده عهده‌دار مقاله مشخص شود، ثبت نام ایشان در سیستم ضروری است. تمامی مکاتبات دفتر مجله با نویسنده عهده‌دار مقاله خواهد بود.

-         وارد کردن چکیده مقاله: (چکیده مقاله باید بین 150 تا 300 کلمه باشد.)

-         افزودن کلمات کلیدی: (کلمات کلید باید حداکثر  6کلید واژه باشد.)

-         انتخاب موضوع: در صورتی که مقاله شما مربوط به یکی از موضوعاتی باشد که در بخش انتخاب موضوع وجود دارد، موضوع مربوطه را انتخاب کنید. 

-         توضیحات اضافی:  در ابن بخش چنانچه توضیح خاصی در ارتباط با مقاله ضروری است بریا هیأـ تحریریه ارسال کنید.  

-         پذیرش شرایط و ضوابط مجله: برای ادامه کار در صورتی که شرایط و ضوابط مجله را در ارتباط با اصیل بودن کار تحقیقی و عدم ارسال آن برای سایر نشریات قبول دارید در بخش مربوطه علامت بزنید. 

-         اضافه کردن فایلها: برای ثبت مقاله در سیستم نشریات علمی، ارسال سه فایل زیر الزامی است: 

 -       فایل نامه به سردبیر مبنی بر درخواست بررسی مقاله 

-        فایل چک لیست برای اطمینان از تکمیل تمامی موارد درخواستی

 -       فایل اصلی مقاله: این فایل باید بدون مشخصات نویسنده باشد و بیش از 2 مگابایت نیز نباشد.

 -       جداول، نمودارها و تصاویر را به صورت جداگانه نیز  ارسال کنید. 

 -       در صورت نیاز سایر اطلاعات مربوط به مستندات مقاله را نیز وارد کنید. 

-         تکمیل ارسال مقاله: پس از تکمیل تمامی اطلاعات و ارسال فایلها برای ادامه کار روی لینک تکمیل ارسال مقاله کلیلک کنید.  

 -       لازم به ذکر است که تا مرحله تکمیل کامل  اطلاعات و ارسال مقاله، امکان ویرایش اطلاعات وجود دارد.

-        مشاهده آخرین وضعیت مقاله: برای مشاهده آخرین وضعیت مقاله روی صفحه شخصی نویسنده کلیلک کنید.

در صورتی که مقاله شما به صورت کامل ارسال شده باشد در بخش "مقالات ارسال شده / نهایی" دیده می‌شود.  در صورتی که مقاله شما مورد پذیرش قرار گرفته و نیازمند بازنگری باشد در بخش قابل بازنگری مشاهده می‌شود. مقالات در حال بازنگری نیز در همین قسمت قابل مشاهده است.

راهنمای تدوین و شرایط پذیرش مقاله در مجله دانش حسابداری مالی

 

1- مقاله با فونت B Badr13، فاصله­ی خطوط 75/0، حدود 20 صفحه با حاشیه از بالا، پایین، سمت راست و چپ 5/2 سانتی متر با نرم افزار ورد  2007 تایپ و صرفا از طریق سایت مجله ارسال شود.

2- فایل های ارسال شامل 3 فایل: 1- مشخصات نویسندگان2- فایل اصلی مقاله3- فایل داده­های خام و نهایی

2-1- فایل مشخصات نویسندگان: شامل عنوان مقاله، نام نویسنده یا نویسندگان به زبان فارسی و انگلیسی (نام نویسنده عهده­دار نامه نگاری‌ها با علامت ستاره مشخص شود)، مرتبه علمی،  نام دانشگاه یا محل اشتغال و نشانی کامل نویسندگان است (نشانی کامل نویسنده عهده­دار نامه نگاری‌ها شامل نشانی پستی به همراه کد پستی ده رقمی، شماره تلفن، نمابر و آدرس پست الکترونیکی است). تعداد نویسندگان و وابستگی سازمانی آنها بعد از تاریخ ارسال مقاله به مجله تغییر نمی­کند.

2-2- فایل اصلی مقاله بدون نام نویسندگان که باید شامل عنوان و چکیده مقاله به زبان فارسی و انگلیسی و واژگان کلیدی به ترتیب حروف الفبا باشد. چکیده مقاله شامل هدف، روش، یافته ها، نتیجه گیری و دانش افزایی (حداکثر 200 کلمه) باشد. مقاله، در پنج بخش شامل (1) مقدمه(در مقدمه به بیان مسئله، اهداف و ضرورت های پژوهش اشاره شود (2) مبانی نظری، ادبیات و فرضیه­ها(در این قسمت باید به زیر بخش­های اصلی ذیل اشاره شود: پیشینه نظری و تجربی به صورت یکپارچه، پژوهش های پیشین و یافته های آنها در مورد مسئله و مدل مفهومی (در صورت کمی بودن پژوهش و داشتن مدل)، (3) روش تحقیق، (4) یافته­ ها، (5) بحث و نتیجه­گیری(شامل پیشنهادها و محدودیت­ها) ارائه شود. عناوین جدول­ها در بالای جدول و عناوین شکل­ها و نمودارها در پایین آنها قرار گیرد.هیچ واژه انگلیسی در متن قرار نگیرد؛ در خصوص نام­های خارجی ضروری و غیر متداول یا معادل­های غیر مصطلح فارسی در اولین ارجاع با شماره مشخص شود و معادل انگلیسی در بخش یادداشت­ها، قبل از منابع، آورده شود.

3- تمام موارد مأخذ نویسی در متن و کتابنامه بر اساس سیستم بین­المللی  APAاست.(نام، سال؛ص مانند نمازی و همکاران، 1394؛ 73). کتابنامه در پایان مقاله به ترتیب حروف الفبا، با شماره و به صورت زیرمی­آید:

3-1. کتاب: نام خانوادگی نویسنده، نام، (سال انتشار) ، عنوان کتاب ایتالیک، نام خانوادگی و نام مترجم، محل نشر، ناشر.

3-2. مقاله: نام خانوادگی، نام، (سال انتشار) ، عنوان مقاله، نام نشریه با حروف ایتالیک، دوره، (شماره):  شماره صفحات: مانند 18(3): 47-68

3-3- در داخل متن کلیه منابع باید به زبان فارسی نوشته شوند(حتی منابع انگلیسی)

3-4- در پایان متن در قسمت "References" علاوه بر منابع انگلیسی، منابع فارسی نیز به انگلیسی آورده شوند. در انتهای منابعی که فارسی هستند و به انگلیسی ترجمه شده حتما(in Persian) اضافه شود و در آخر منابع باید به ترتیب حروف الفبای انگلیسی مرتب شود. مطمئن شوید که منابع اشاره شده در متن در ماخذ نوشته شده باشند و برعکس.

4- مقاله نباید قبلاً در مجله یا مجموعه مقاله­های سمینارها و مجامع علمی داخل یا خارج کشور چاپ شده و یا همزمان به مجله دیگری ارسال شده باشد.

5- مجله در ویرایش مقاله­ها بدون تغییر در محتوای آن آزاد است.

6- مسؤلیت مطالب بر عهده نویسنده مقاله است.

7- ارسال فایل داده­های خام و نهایی مقاله الزامی است.

8-  مقاله­های غیرمرتبط با موضوع مجله و مقاله­های ترجمه شده، مورد داوری قرار نمی­گیرد. چنانچه در تدوین مقاله ارسالی یکی از موارد مطرح شده در بند 1 تا 8 رعایت نشده باشد؛ مقاله به داوری ارسال نخواهد شد

9- گزارش سامانه همانندجو ضمیمه شود.

10- درج قدردانی از حامی یا تأمین کننده اعتبار پژوهش (درصورت وجود) در مقالات

دریافت فایل راهنمای ثبت نام در سامانه

دریافت فایل راهنمای ورود در سامانه

راهنمای نویسندگان

نامه به سردبیر و تعهدنامه چاپ مقاله

فرم تعارض منافع